Loading...


Strona główna - O nas - Nasi Klienci - Regulamin - Raty - Zaloguj sięNASI KLIENCI
Loading...Nasi klienci - Referencje

KATALOG
Loading...Gitary elektryczne (32)
Loading...Gitary akustyczne (3)
Loading...Wzmacniacze gitarowe (82)
Loading...Wzmacniacze basowe (27)
Loading...Efekty gitarowe (71)
   Loading...Fulltone (17)
   Loading...Keeley (9)
   Loading...Mad Professor (8)
   Loading...Red Witch (5)
   Loading...Rothwell Audio (3)
   Loading...TC Electronics (1)
   Loading...Visual Sound
   Loading...Voodoo Lab (6)
   Loading...Xotic (9)
   Loading...G Lab (3)
   Loading...EBS (8)
Loading...Struny (35)
Loading...Lampy (8)


Loading...

DEALER
Loading...MARSHANTIA (1)
Loading...SUHR GUITARS (29)
Loading...CUSTOM AUDIO (8)
Loading...DIVIDED BY 13 (10)
Loading...SUHR AMPS (5)
Loading...RMC CUSTOM WAH (7)
Loading...TOM ANDERSON (1)
Loading...LAKLAND (12)
Loading...Zamowione - wkrótce (4)
Loading...Na Miejscu - Stock (4)

INSTRUMENTY UŻYWANE
Loading...Gitary basowe (1)
Loading...Gitary elektryczne
Loading...Wzmacniacze basowe
Loading...Wzmacniacze gitarowe (4)
Loading...Wkrótce (14)
Loading...Pozostałe (1)

ARCHIWUM
Loading...Gitary basowe (42)
Loading...Gitary elektryczne (288)
Loading...Wzmacniacze basowe (56)
Loading...Wzmacniacze gitarowe (88)
Loading...Efekty gitarowe (15)

INFORMACJE
Loading...O nas
Loading...Regulamin

KONTAKT
tom@guitarheaven.eu

Guitar Heaven
ul. Madziarska 60
61-616 PoznańGadu-Gadu
Skype
Tel.:0
tom@guitarheaven.euFulltone CLYDE Deluxe
Cofa do poprzedniej strony DO GÓRY

Kup/Buy

Product Image
Cena katalogowa: 1647,00
1489,00
Oszczędzasz: 158,00
Oblicz ratę
WYŚLIJ PYTANIE


Clyde McCoy był big-bandowym trębaczem z lat 60. Ale to nie dzięki swojemu talentowi muzycznemu zasłynął. Zyskał on popularność jako człowiek, który opracował charakterystyczny dźwięk „wah wah“. Firma Vox zaczęła prowadzić próby wyprodukowania pedału gitarowego modulującego dźwięk w taki sposób, aby dać analogiczny efekt. Zaowocowało to wprowadzeniem na rynek w 1967r. pedału wah-wah Vox „Clyde McCoy“. Pedału tego używali między innymi Jimi Hendrix i Eric Clapton. Zdjęcia wykonane podczas nagrywania albumu „Electric Ladyland“ potwierdzają, że pedał Hendrixa był wersją „z podpisem“, tzn na spodniej jego stronie widniał autograf Clyde’a McCoy’a. Drugą wersją pedału była wersja „ze zdjęciem“, która na spodzie miała fotografię McCoy’a. Model „z podpisem“, z doskonale brzmiącym induktorem „halo“, był pierwowzorem do powstania Fulltone Clyde.

Fulltone Clyde został zaprojektowany po wnikliwej analizie każdego aspektu kolekcji 25 sztuk pedałów „wah“ firmy Vox i czerpie z niej to co najlepsze. Producenci przyznają się, że badania były tak dociekliwe, iż kilka starych efektów ucierpiało. To co wyróżnia Fulltone Clyde i stanowi jego serce to induktor. Problem z induktorami w starych efektach oraz w produktach innych firm polega na tym, że były i są one wykonywane z małą precyzją, przez co ich parametry odbiegają nawet o 30% od założonych wartości. Induktor w jednym z klasycznych pedałów Vox podczas pomiarów wykazał wartość 360 mh podczas gdy jego wartość nominalna wynosiła 500 mh.
Induktor w pedałach Fulltone to ręcznie robiona jednostka o dostrojonym rdzeniu, wyprodukowana przy użyciu dokładnie tego samego typu uzwojenia oraz induktancji co pedały Vox z lat 60‘ jednak z absolutną konsekwencją posiada te same parametry w każdym egzemplarzu. Induktor o dostrojonym rdzeniu jest dużo bardziej kosztowny do wytworzenia ale rezultat jest wart tych pieniędzy. Wystarczy wymienić ten jeden element w pedale „wah“ aby poczuć ogromną różnicę. (Producent oferuje induktor do kupienia osobno jako część zamienną pasującą do 90% pedałów na rynku).

Układ elektroniczny bazuje na rezystorach węglowych, kondensatorach propylenowych WIMA .01 oraz ręcznie robionych Induktorach o dostrojonym rdzeniu. Jedyną zmianą w stosunku do oryginalnej budowy Vox z lat 60‘ jest zamontowanie bardzo użytecznej wewnętrznej „Resonance Control“ , która jest wygodną regulacją do ograniczania basu i wzmocnienia wejścia ręcznie, bez użycia narzędzi oraz z miejscem przewidzianym na zaznaczanie ulubionych ustawień.
Kluczem do dobrego brzmienia „wah wah“ jest potencjometr, często zaniedbywany element układu. Od czasów Icar w latach 60, w żadnych pedałach nie były montowane dobrej jakości potencjometry. To jedna z przyczyn czemu efekty „wah wah“ z lat 70‘ 80‘ i 90‘ pozostawiały wiele do życzenia. Ale inżynierowie z Fulltone opracowali i zrealizowali potencjometr swojego własnego projektu, nazywany Fullrange, który różni się znacząco od pozostałych (również dostępny osobno jako część zamienna do innych pedałów wah). Potencjometr Fullrange posiada podwójnie ekranowaną ścieżkę węglową, dzięki czemu przetrwa on 150.000 obrotów, a nie jak standardowe, seryjnie produkowane potencjometry – 15.000.

Również obudowa została zmieniona i nie powiela schematu Vox tak jak inni producenci. Stalowa obudowa zaprojektowana przez Fulltone pozwala na większą swobodę ruchu oraz wydobycie pełnej skali z potencjometru. Znajduję się tu również regulacja oporu pedału z blokadą, dzięki czemu nie przestawia się sama podczas używania. Podobnie jak wszystkie pedały Fulltone, Clyde jest wyposażony w prawdziwy bypass, dzięki któremu pedał nie zabarwia dźwięku i nie wpływa na brzmienie innych efektów kiedy jest wyłączony.
Clyde jest ponadto wyposażony w standardowe 2,1mm gniazdo za zasilacz prądu zmiennego z filtrem przeciwzakłóceniowym i zabezpieczeniem diodowym.

Clyde Deluxe jest najnowszą wersją sztandarowego modelu Clyde. Edycja Deluxe posiada wszystkie parametry, które muzycy polubili i docenili przez lata użytkowania podstawowej wersji, wzbogacone o:

10-stopniową zmienną regulację Gain
True-Bypass z niskonapięciowym wskaźnikiem statusu
3 tryby do wyboru:
Wacked
Jimi (Standardowy Clyde)
Shaft

3-pozycyjny przełącznik trybu oraz regulacja Gain pozwala wyprodukować niemal każdą wariację dźwięku wah wah jaką można sobie wyobrazić przez co sprawdza się idealnie w każdym gatunku muzyki.GuitarHeaven.pl Gallery
DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ W GUITAR HEAVEN
100% SATYSFAKCJI
W sklepie Guitar Heaven nie ma rozczarowań :) Wszystko jest pod kontrolą, czuwa nad tym zgodny team, który cechuje niesamowite zaangażowanie i oddanie. Nigdy nie poczujesz się zignorowany, odpowiemy na każdy Twój telefon i email. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i udzielimy rzetelnych informacji.
DOSTĘPNOŚĆ
Większość naszych instrumentów jest dostępna na miejscu. Przetestujesz swój wymarzony instrument i będziesz mógł doświadczyć niepotwarzalnych emocji, które towarzyszą graniu na dokładnie tym instrumencie, który chcesz zakupić. Tylko w Guitar Heaven odnajdziesz swoje wymarzone brzmienie.
SPRZEDAŻ NA RATY
W Guitar Heaven możesz kupić instrument na raty. Już nie musisz czekać. Gitara z najwyższej półki może stać sie Twoja już TERAZ. Raty są udzielane na bardzo korzystnych warunkach.
WYSYŁKA GRATIS
Możesz śmiało powiedzieć - Guitar Heaven to sklep dla mnie. W Guitar Heaven wysyłka jest bezpłatna. Zamówiony u nas instrument otrzymasz z dostawą do domu. Podajesz adres a my wysyłamy. Paczka jest ubezpieczona i dociera bezpiecznie do odbiorcy.

WYŚLIJ PYTANIE


 

Strona główna   -   O nas   -   Nasi Klienci   -   Regulamin   -   Raty   -   Zaloguj się

Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie materiału umieszczone na tej stronie są własnością Guitar Heaven. Zanim skopiujesz - zapytaj czy możesz! Strona powstała w oparciu o najnowsze technologie, mające gwarantować bezpieczeństwo zachowania prywatności i niezawodność obsługi. Wszelkie uwagi na temat działania strony prosimy kierować do producenta, którego logo widnieje poniżej. Zostaną one uwzględnione przy rozwijaniu witryny. Dziękujemy!
Designed by Polskie Media