Loading...


Strona główna - O nas - Nasi Klienci - Regulamin - Raty - Zaloguj sięNASI KLIENCI
Loading...Nasi klienci - Referencje

KATALOG
Loading...Gitary elektryczne (32)
Loading...Gitary akustyczne (3)
Loading...Wzmacniacze gitarowe (82)
Loading...Wzmacniacze basowe (27)
Loading...Efekty gitarowe (71)
Loading...Struny (35)
Loading...Lampy (8)


Loading...

DEALER
Loading...MARSHANTIA (1)
Loading...SUHR GUITARS (29)
Loading...CUSTOM AUDIO (8)
Loading...DIVIDED BY 13 (10)
Loading...SUHR AMPS (5)
Loading...RMC CUSTOM WAH (7)
Loading...TOM ANDERSON (1)
Loading...LAKLAND (12)
Loading...Zamowione - wkrótce (4)
Loading...Na Miejscu - Stock (4)

INSTRUMENTY UŻYWANE
Loading...Gitary basowe (1)
Loading...Gitary elektryczne
Loading...Wzmacniacze basowe
Loading...Wzmacniacze gitarowe (4)
Loading...Wkrótce (14)
Loading...Pozostałe (1)

ARCHIWUM
Loading...Gitary basowe (42)
Loading...Gitary elektryczne (288)
Loading...Wzmacniacze basowe (56)
Loading...Wzmacniacze gitarowe (88)
Loading...Efekty gitarowe (15)

INFORMACJE
Loading...O nas
Loading...Regulamin

KONTAKT
tom@guitarheaven.eu

Guitar Heaven
ul. Madziarska 60
61-616 PoznańGadu-Gadu
Skype
Tel.:0
tom@guitarheaven.euCustom Audio Amplifiers OD100 Classic
Cofa do poprzedniej strony DO GÓRY

Kup/Buy

Product Image
Cena katalogowa: 12000,00
10586,00
Oszczędzasz: 1414,00
Oblicz ratę
WYŚLIJ PYTANIE


Najnowsza wersja wzmacniacza OD-100 powstała, gdy legenda studiów nagrań, Mike Landau powiedział Johnowi Suhrowi, że chciałby, aby kanał 2 w OD-100 Standard+ brzmiał, jak brytyjski wzmacniacz z początku lat 70, który to miał i podziwiał brzmienie. John pożyczył zatem sprzęt od Mike'a i przerobił go, montując zupełnie nowy drugi kanał i nową sekcję wyjściową, która nawet przewyższała brzmienie, które uwielbia Mike. Tak narodził się OD-100 Classic! Drugi kanał posiada o wiele mniej gainu, niż analogiczny kanał w OD-100 SE+ czy OD-100 Standard+. Jest zdecydowanie bardziej vintage'owy – zupełnie, jak rozkręcony wzmacniacz typu non-master-volume z lampami mocy EL-34 – jednakże masz do dyspozycji elastyczność pokrętła master volume, za pomocą której poczujesz ten mocny ton już na średnich poziomach głośności. Oprócz całkowicie nowego obwodu przedwzmacniacza w kanale drugim, OD-100 Classic posiada transformator wyjściowy w stylu "Plexi" oraz lampy mocy EL-34 tylko po to, aby uzyskać jeszcze bardziej autentyczny, vintage'owyon brytyjski sound. Ten wzmacniacz stał się głównym wzmacniaczem koncertowym Mike'a Landau. Scott Henderson pojechał posłuchać nowej, przerobionej wersji OD-100 i dużo czasu nie minęło, jak zdecydował się przerobić swój OD-100 Standard+ na Classic, również zamawiając dodatkowy na zapas. niedługo później wirtuoz bluesa, Kirk Fletcher również zamówił jeden dla siebie.

Konstrukcja kanału pierwszego jest taka sama, jak w wersji Standard, czy SE, ale w związku z nową sekcją mocy można zauważyć troszkę więcej środka i kompresji. To wciąż świetny, czysty dźwięk, przypominający dźwięk słynnego Blackface'a. Kanał drugi natomiast jest bardziej surowy, z mniejszą ilością gainu. Dół jest bardziej zwarty, ma szybszy atak. Odpowiedź wzmacniacza aż prosi się, byś chwycił ją za rogi i gdzieś porwał. To zdecydowanie nie jest wzmacniacz dla początkujących! Wielcy gitarzyści, którzy do perfekcji opanowali swoje instrumenty chcą, by charakter ich gry uwidoczniał się bez sztucznej koloryzacji wzmacniacza, a na tym polu OD-100 Classic naprawdę błyszczy. Kanał drugi można opisać jako potężny, surowy, gardłowy, twardy growl, organiczny i czuły na dynamikę gry. Vintage'owe brzmienie można ujarzmić kostkami oraz sposobem ataku w grze na gitarze. To jest wzmacniacz dla gitarzysty, który dokładnie wie, jakie brzmienie chce osiągnąć oraz jak wykręcić tony, które przewiduje w swoich rękach.

OD-100 Classic+ uzupełnia OD-100 Classic, posiadając więcej gainu na kanale drugim (wczesne ZZ Top, późne AC/DC, wczesny Van Halen oraz inne klasyczne brzmienia w rocku lat 70 i początku 80.) z bardziej wybaczającą odpowiedzią, która powoduje niesamowitą radość z gry. Obydwie wersje (OD-100 Classic i Classic+) mają pokrętła Feedback oraz Depth na tylnym panelu. Panel frontowy natomiast ma pokrętło Presence, które umożliwoa kontrolę zawartości tonów wysokich obydwóch kanałów. Potencjometr Feedback kontroluje tłumienie głośnika. Blokuje środek, który jest bajpasem obwodu sprzężenia. Kręcąc w prawo, dajesz wzmacniaczowi ciaśniejszą i bardziej agresywną odpowiedź, z lekko podniesionym poziomem głośności. Kręcąc w lewo natomiast, powodujesz, że wzmacniacz gra bardziej vintage'owo.


GuitarHeaven.pl Gallery


DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ W GUITAR HEAVEN
100% SATYSFAKCJI
W sklepie Guitar Heaven nie ma rozczarowań :) Wszystko jest pod kontrolą, czuwa nad tym zgodny team, który cechuje niesamowite zaangażowanie i oddanie. Nigdy nie poczujesz się zignorowany, odpowiemy na każdy Twój telefon i email. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i udzielimy rzetelnych informacji.
DOSTĘPNOŚĆ
Większość naszych instrumentów jest dostępna na miejscu. Przetestujesz swój wymarzony instrument i będziesz mógł doświadczyć niepotwarzalnych emocji, które towarzyszą graniu na dokładnie tym instrumencie, który chcesz zakupić. Tylko w Guitar Heaven odnajdziesz swoje wymarzone brzmienie.
SPRZEDAŻ NA RATY
W Guitar Heaven możesz kupić instrument na raty. Już nie musisz czekać. Gitara z najwyższej półki może stać sie Twoja już TERAZ. Raty są udzielane na bardzo korzystnych warunkach.
WYSYŁKA GRATIS
Możesz śmiało powiedzieć - Guitar Heaven to sklep dla mnie. W Guitar Heaven wysyłka jest bezpłatna. Zamówiony u nas instrument otrzymasz z dostawą do domu. Podajesz adres a my wysyłamy. Paczka jest ubezpieczona i dociera bezpiecznie do odbiorcy.

WYŚLIJ PYTANIE


 

Strona główna   -   O nas   -   Nasi Klienci   -   Regulamin   -   Raty   -   Zaloguj się

Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie materiału umieszczone na tej stronie są własnością Guitar Heaven. Zanim skopiujesz - zapytaj czy możesz! Strona powstała w oparciu o najnowsze technologie, mające gwarantować bezpieczeństwo zachowania prywatności i niezawodność obsługi. Wszelkie uwagi na temat działania strony prosimy kierować do producenta, którego logo widnieje poniżej. Zostaną one uwzględnione przy rozwijaniu witryny. Dziękujemy!
Designed by Polskie Media