Loading...


Strona główna - O nas - Nasi Klienci - Regulamin - Raty - Zaloguj sięNASI KLIENCI
Loading...Nasi klienci - Referencje

KATALOG
Loading...Gitary elektryczne (32)
Loading...Gitary akustyczne (3)
Loading...Wzmacniacze gitarowe (82)
Loading...Wzmacniacze basowe (27)
Loading...Efekty gitarowe (71)
Loading...Struny (35)
Loading...Lampy (8)


Loading...

DEALER
Loading...MARSHANTIA (1)
Loading...SUHR GUITARS (29)
Loading...CUSTOM AUDIO (8)
Loading...DIVIDED BY 13 (10)
Loading...SUHR AMPS (5)
Loading...RMC CUSTOM WAH (7)
Loading...TOM ANDERSON (1)
Loading...LAKLAND (12)
Loading...Zamowione - wkrótce (4)
Loading...Na Miejscu - Stock (4)

INSTRUMENTY UŻYWANE
Loading...Gitary basowe (1)
Loading...Gitary elektryczne
Loading...Wzmacniacze basowe
Loading...Wzmacniacze gitarowe (4)
Loading...Wkrótce (14)
Loading...Pozostałe (1)

ARCHIWUM
Loading...Gitary basowe (42)
Loading...Gitary elektryczne (288)
   Loading...Fender (47)
   Loading...Gibson (48)
   Loading...Music Man (23)
   Loading...PRS (31)
   Loading...Suhr (86)
   Loading...Tom Anderson (7)
Loading...Wzmacniacze basowe (56)
Loading...Wzmacniacze gitarowe (88)
Loading...Efekty gitarowe (15)

INFORMACJE
Loading...O nas
Loading...Regulamin

KONTAKT
tom@guitarheaven.eu

Guitar Heaven
ul. Madziarska 60
61-616 PoznańGadu-Gadu
Skype
Tel.:0
tom@guitarheaven.eu1. Gibson Les Paul Custom 1968 ORYGINAŁ
Cofa do poprzedniej strony DO GÓRY

Kup/Buy

Product Image
Cena katalogowa: 25000,00
22500,00
Oszczędzasz: 2500,00
Oblicz ratę
WYŚLIJ PYTANIE


Ultimate Players Guitar

Prawie 50-letni klasyk!

Wszyscy wiemy, że najwspanialsze Les Paule powstały między 1958 a 1960 rokiem w fabryce Gibson Kalamazoo 224 Parsons Street w Michigan. Może nie każdy wie, że w tamtym czasie te instrumenty nie cieszyły się wielkim powodzeniem, do tego stopnia, że Gibson zakończył budowę gitar Les Paul na koniec roku 1960 i właśnie w 1968 roku wznowił produkcje Les Paul Custom.

W praktyce rok 1968 jest najstarszym rocznikiem Les Paula, dostępnym dla zwykłego śmiertelnika, ceny oryginalnych gitar z lat 50 poszybowały tak wysoko, że można spokojnie za taka gitarę kupić dom.

Przedmiotem tej aukcji jest własnie Gibaon LEs Paul Custom oryginalny z roku 1968 - czyli z pierwszego roku po wznowieniu produkcji Les Paula.
te instrumenty były robione niemal identycznie jak słynne oryginały - często również z tego samego drewna.

Korpus i gryf z mahoniu honduraskiego - old growth - stare drewno egzotyczne - najlepsze do wyrobu Les Paula w całej historii - dzisiaj już całkowicie niedostępne. NIE da się już dzisiaj zbudować tytakiej gitary, ponieważ drewno użyte do jej budowy jest już na zawsze niedostępne. Młody mahoń honduraski to już niestety nie to samo choćby nie wiem jak był wyselekcjonowany.

Top z klonu Michogan Big leaf Maple - najlepszy pod względem brzmieniowym. Instrument choc cały pomalowany na czarno ma prawdziwą nakładkę klonową jak najlepszy Les Paul powinien.

Podstrunnica z hebanu - wspaniała w dotyku.

Binding zgodny z oryginaem z 54 roku - prawdziwy Black Beauty.

Engraved truss rod cover - klapka na pręt gryfu rzexbiona

Logo Gibson bez kropki nad i.

Główka nie była złamana - jest to wielki problem starych LP naprawy główki obniżają wartość instrumentu - ta gitara ma drewno bez zarzutu - gryf jest w 100% sprawny i nie był nigdy naprawiany.

68 rok był jedynym, w którym gryf był wklejany w korpus głęboko - Long Tenon - najlepsza możliwa konstrukcja, w kolejnych latach już niespotykana.

Prezentowany instrument ma kilka modyfikacji co czyni go tzw Players Guitar i obniża jego wartość, ale dzięki temu instrument jest w niewiarygodnie niskiej cenie jak na swoje walory brzmieniowe, a zmiany wprowadzone z biegiem lat w wielu przypadkach są na lepsze:

- klucze wymienione na blokowane Sperzel - trzymają strój perfekcyjnie - to wielka wada starych LP
- mostek z oryginalnego Bigsby wymieniony na oryginalny Gibson stały mostek typu Tail Piece - najbardziej wygodny i stabilny. Ślady po oryginalnym mostku, są wciąż widoczne
- pickupy wymienione na nowsze - Gibson PAF z lat 70-tych. Aktualnie w gitarze zamontowane są: Sheptone Custom AB PAF Humbackers - najlepsze znane mi pickupy dostępne do Les Paula. Są to pickupy robione ręcznie wiernie oryginalnym PAFom z lat 50. Brzmienie lepsze niż oryginalne pickupy z 68.
- poprzedni właściciel zamontował kill switch, który w tej chwili jest odłączony, a elektronika przywrócona do oryginalnego układu.


Stan kosmetyczny gitary widać na zdjęciach. Instrument był używany, ale to właśnie czyni go doskonałym instrumentem do grania. Przez ponad 40 lat grania, instrument jest niebywale rozegrany - rezonans jest niesamowity, z samej dechy brzmi głośno niemalże jak akustyk, cały korpus i gryf drżą prze lekkim dotknięciu najlżejszej nuty. Muzycy przyzwyczajeni do teorii, że Les Paul to muli i należy mocno na ni grać, żeby "rozbujać" wielki kawał drewna, byliby zszokowani jak ten wielki kawałek drewna potrafi rezonować i śpiewać. Grywalność tej deski jest nie z tej ziemi.

Miałem w życiu wiele gitar, miąłem mnóstwo les Pauli z wszystkich młodszych roczników od 70 do dzisiaj. Nie ma drugiej takiej gitary. Egzemplarze tzw. "kolekcjonerskie" nie są w stanie tak zabrzmieć. Na Gibsonie trzeba grać - każdy muzyk to powie. Jeśli instrument ma 40 lat i wygląda jak nowy, to można go kupić żeby zawiesić na ścianę jako inwestycję. Jeśli Gibson ma brzmieć - to zapraszam każdego kto chciałby usłyszeć TO brzmienie. Tylko ostrzegam, możesz już nigdy więcej nie czerpać przyjemności z gry na zwykłym, nowszym Gibsonie. tego się niestety nie da nawet porównać - to kosmiczna różnica.

Jeszcze na koniec mała uwaga dla niezorientowanych osób, którym ta cena wyda się wysoka.
Oryginalny Gibson 59 kosztuje ok 400000USD. Oryginalny Les Paul z Custom z 68 w USA kosztuje od 10 do 15 tys USD co daje ok 30-50tys zł U mnie cena na ten egzemplarz genialnie brzmiącego Les Paula jest poniżej połowy ceny w USA za idealny stan... nie licząc kosztów sprowadzenie.
Na tym instrumencie nie stracisz, możesz tylko zyskać.
GuitarHeaven.pl GalleryDLACZEGO WARTO KUPOWAĆ W GUITAR HEAVEN
100% SATYSFAKCJI
W sklepie Guitar Heaven nie ma rozczarowań :) Wszystko jest pod kontrolą, czuwa nad tym zgodny team, który cechuje niesamowite zaangażowanie i oddanie. Nigdy nie poczujesz się zignorowany, odpowiemy na każdy Twój telefon i email. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i udzielimy rzetelnych informacji.
DOSTĘPNOŚĆ
Większość naszych instrumentów jest dostępna na miejscu. Przetestujesz swój wymarzony instrument i będziesz mógł doświadczyć niepotwarzalnych emocji, które towarzyszą graniu na dokładnie tym instrumencie, który chcesz zakupić. Tylko w Guitar Heaven odnajdziesz swoje wymarzone brzmienie.
SPRZEDAŻ NA RATY
W Guitar Heaven możesz kupić instrument na raty. Już nie musisz czekać. Gitara z najwyższej półki może stać sie Twoja już TERAZ. Raty są udzielane na bardzo korzystnych warunkach.
WYSYŁKA GRATIS
Możesz śmiało powiedzieć - Guitar Heaven to sklep dla mnie. W Guitar Heaven wysyłka jest bezpłatna. Zamówiony u nas instrument otrzymasz z dostawą do domu. Podajesz adres a my wysyłamy. Paczka jest ubezpieczona i dociera bezpiecznie do odbiorcy.

WYŚLIJ PYTANIE


 

Strona główna   -   O nas   -   Nasi Klienci   -   Regulamin   -   Raty   -   Zaloguj się

Wszelkie prawa zastrzeżone! Wszystkie materiału umieszczone na tej stronie są własnością Guitar Heaven. Zanim skopiujesz - zapytaj czy możesz! Strona powstała w oparciu o najnowsze technologie, mające gwarantować bezpieczeństwo zachowania prywatności i niezawodność obsługi. Wszelkie uwagi na temat działania strony prosimy kierować do producenta, którego logo widnieje poniżej. Zostaną one uwzględnione przy rozwijaniu witryny. Dziękujemy!
Designed by Polskie Media